Dovršen projekt izgradnje nogostupa i oborinske kanalizacije Rovišće - Tuk
04. 11. 2018

Vrlo važan projekt izgradnje nogostupa i oborinske kanalizacije Rovišće – Tuk  je završen. Tim putem svakodnevno prolazi veliki broj djece, ali i ostali stanovnici, a radi se i o vrlo prometnoj cesti zbog čega je posebno važna briga o sigurnosti svih sudionika u prometu. Trenutno je završena četvrta, ujedno i posljednja faza radova vrijedna 625 tisuća kuna, čiji je izvođač, kao i u prethodnim fazama, Komunalac Rovišće d.o.o.. Na temelju naših zahtjeva  Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU je svake godine kroz Program održivog razvoja lokalne zajednice financijski podržala ovaj projekt. Ove godine u svibnju je Općina Rovišće s Ministarstvom potpisala ugovor u vrijednosti 150 tisuća kuna što je znatno manje od očekivanog u ovako važnom projektu stoga će razliku od gotovo pola milijuna kuna  Općina platiti vlastitim sredstvima u koliko ne ishodi dodatna sredstva za koja se svakodnevno lobira. Završetkom ove faze kroz dovršen je nogostup ukupne dužine preko 2000 metara, ukupne vrijednosti projekta oko 2,5 mil. kuna, a izgradnja je trajala četiri godine.  

 
 
  Vijesti - Sve