Jos jedan uspjeh u povlačenju EU sredstava
12. 03. 2019

Iz Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju na  adresu Općine Rovišće stigla je još jedna odlična vijest. Projekt izgradnje VATROGASNOG CENTRA ROVIŠĆE koji je u suradnji s Općinom prijavilo DVD Rovišće na tip operacije 7.4.1. „Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu“ mjere 7 „Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima“ je POZITIVNO ocijenjen. Projektu je dodijeljeno 86 bodova od maksimalnih 100 što znači da će u 100% iznosu biti  financiran iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj u iznosu 6.629.232,50 kn. Projektom je predviđeno da će se „Vatrogasni centar Rovišće“ graditi na Laništu, a po potpisivanju ugovora će se krenuti s provedbom javne nabave za izvođača radova.