OPĆINA ROVIŠĆE UNAPRJEĐUJE UVJETE ZA NAJMLAĐE – IZGRAĐENA NADSTREŠNICA U DJEČJEM VRTIĆU PALČICA
13. 11. 2023

Općina Rovišće je zahvaljujući financijskoj potpori Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade Projektom ulaganja u objekte dječjih vrtića, izgradila nadstrešnicu odnosno pergolu u dvorištu Dječjeg vrtića Palčica u Rovišću. Ukupna vrijednost projekta iznosila je 17.300,75 € , dok je sufinanciranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade iznosilo 12.500,00 €. Razliku u vrijednosti od 4.800,75 eura financirala je Općina Rovišće. Uz sada u potpunosti uređeno dječje igralište u Dječjem vrtiću Palčica u koji su uložena znatna sredstva sada je izgrađena i nadstrešnica koja će osigurati hladovinu i štititi od sunca, kiše i drugih vremenskih uvjeta. Zahvaljujući nadstrešnici polaznicima dječjeg vrtića i njihovim odgojiteljicama omogućena je sigurnija i udobnija igra na otvorenom prostoru. Izgradnja nadstrešnice samo je nastavak ulaganja u najmlađe jer je od 2018. u dječji vrtić u Rovišću uloženo više od pet milijuna kuna. Našim mališanima želimo sada zabavnu i sigurnu igru na otvorenom.