Podjela kompleta bilježnica i osnovnog školskog pribora osnovnoškolcima
13. 09. 2019

Završio je ljetni odmor i započela je još jedna nova školska godina. Vjerujemo da su se ovom početku nove školske godine veselili ne samo učenici, već i učitelji i roditelji, posebice 43 prvašića s područja naše Općine koju su po prvi puta sjeli u školske klupe. Ova školska godina za roditelje osnovnoškolaca je započela sa znatno manje financijskih izdavanja, s obzirom na to da su udžbenici za sve financirani iz državnog proračuna, a kao i prethodnih godina Općina Rovišće je nabavila komplete bilježnica i osnovni školski pribor (olovke, gumica, šiljilo) za sve učenike s prebivalištem na području Općine Rovišće. Dizajn bilježnica je ostao isti kao i prethodne godine, a krase ih likovni radovi učenika Osnovne škole Rovišće. Načelnik Slavko Prišćan je prilikom isporuke bilježnica obišao učenike i poželio im uspješnu školsku godinu sa pregršt dobrih ocjena.  U Općini Rovišće se nastoji, koliko god to financijska sredstva dozvoljavaju, omogućiti  da učenicima boravak u školskim klupama bude što ljepši i zanimljiviji kroz pomaganje rada učeničke zadruge, razvoja školskog sporta te drugih izvannastavnih aktivnosti, održavanje školskih igrališta i okoliša oko škola. Tome uvelike pridonosi i Ministarstvo kroz županijske projekte energetske obnove čak 3 škole na našem području od kojih je jedna završena pa učenici u Predavcu školske dane provode u obnovljenom prostoru.

Još jednom svim učenicima želimo uspješnu školsku godinu punu odličnih ocjena i sklopljenih novih prijateljstava, a Vama roditeljima želimo što manje brige i što više sretnih trenutaka uz vaše školarce!

 
 
  Vijesti - Sve