Posjeta iz Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU
12. 03. 2019

Željka Zagorac i Irena Jagetić iz Uprave za potpomognuta područja Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije su u petak posjetile Općinu Rovišće kako bi obišle radove koji su  sufinancirani sredstvima Ministarstva. Osim toga su iskoristile priliku da se konzultiraju s načelnikom i njegovim suradnicima po pitanju pripreme četverogodišnjeg programa za razvoj potpomognutih područja koja je trenutno u tijeku.  Njihov stav je da će u jedinicama lokalne samouprave dobiti najbolji uvid u to kakvi programi mjera bi bili od najveće pomoći razvoju potpomognutih područja pa da sukladno tome budu uvršteni u četverogodišnji program. Ovakva suradnja između ministarstava i jedinica lokalne samouprave po pitanju programa potpora, ali i pripreme akata koji se tiču JLS bi trebala postati svakodnevica jer nerijetko se zna dogoditi da u ministarstvima nemaju dobar uvid u stvarno stanje na terenu.

 
 
  Vijesti - Sve