PROJEKTNI DAN I DAN OTVORENIH VRATA DJEČJEG VRTIĆA PALČICA
10. 05. 2023

U Dječjem vrtiću Palčica obilježen je Projektni dan i Dan otvorenih vrata. Dan otvorenih vrata održavao se 19. travnja u sklopu proslave 30. rođendana Općine Rovišće, a projektni dan je zbog lošeg vremena održan naknadno 3. svibnja. Na danu otvorenih vrata dječjeg vrtića svi zainteresirani posjetitelji, ponajviše roditelji vidjeli su kako izgleda dan u dječjem vrtiću, što djeca rade sa svojim odgojiteljicama, a mogli su razgledati prostorije i novouređeno i u potpunosti opremljeno dječje igralište.

Projektni dan održao se u sklopu međunarodnog projekta Eko – škole na koji se vrtić prijavio. Isti je proveden kroz niz radionica u koje su, osim djece i odgojiteljica, bili uključeni i roditelji i sama Općina. Ponuđene radionice bile su: izrada predmeta od otpadnog tekstila uz prezentaciju o otpadnom tekstilu i učinku na okoliš, uređenje dvorišta vrtića te sadnja cvijeća. Cilj je bio povezati se što više međusobno, postepeno razvijati svijest djece, ali i šire lokalne zajednice o tome da okoliš treba bili lijepo uređen, resurse trebamo trošiti štedljivo i brinuti se o prirodi, a istovremeno doprinijeti proslavi Dana Općini Rovišće. Uz ravnateljicu Kristinu Manjkas, djelatnice vrtića, sudjelovalo je preko trideset roditelja, a rukave je zasukao i sam načelnik, uzeo lopatu i primio se posla te dao značajan doprinos radionicama. Nakon odrađenog posla, uslijedilo je druženje i roštilj koji su pripremili vrijedni roditelji.

 
 
  Vijesti - Sve
Rekonstrukcija prizemlja zgrade Društvenog doma Rovišće
 
 
Središnji državni ured za šport
Izjava o pristupačnosti
DA - ŽELIM POSAO