STUDENTIMA OPĆINE ROVIŠĆE DODIJELJENA JEDNOKRATNA FINANCIJSKA POTPORA
07. 12. 2021

 Protekli vikend družili smo se sa studentima Općine Rovišće u novootvorenom Kulturnom centru Rovišće.  Nakon završenih prijava na Javni poziv za dodjelu jednokratne financijske potpore studentima s područja Općine Rovišće za akademsku godinu 2021./2022., načelnik Općine Rovišće Slavko Prišćan s predsjednikom Općinskog vijeća, Lukom Markešićem podijelio je prigodne poklone i potpore svim prisutnim studentima. Broj studenata na našem području  svake godine raste, te je ove godine pristiglo više od 50 prijava. Općina je osigurala više od 100.000,00 kn za vrijedne studente. Na radost svih, potpora je ove godine povećana sa 1.500,00 na 2.000,00 kuna te na taj način financijski pomogla njima i  njihovim obiteljima. Studiranje iziskuje velike troškove i odricanja i svjesni smo da im je svaka kuna važna.

 Općinski načelnik Slavko Prišćan naglasio je da želi što bolju komunikaciju s mladima, i da su oni ti koji mogu svojim idejama, energijom  i sugestijama pridonijeti razvoju općine. Briga o svim naraštajima će se nastaviti i u narednim godinama. Potporama od novorođenčadi do umirovljenika želimo pružiti kvalitetniji i sigurniji život u našoj sredini. Načelnik Slavko Prišćan posebno je naglasio da je cilj stvoriti uvjete kako bi se mladi vratili u ruralna područja, kako bi ovdje gradili budućnost i imali kvalitetan život.

 
 
  Vijesti - Sve