Unatoč korona virusu započet još jedan novi projekt u Općini Rovišće
08. 06. 2020

Općinski načelnik se u petak u Garešnici susreo s državnim tajnikom Minstarstva regionalnog razvoja i fondova EU g. Velimirom Žuncem gdje je potpisao ugovor o sufinanciranju projekta “Popravak nerazvrstane ceste u Žabjaku” vrijedan 250.000,00 kuna.

Sredstva odobrena ovim ugovorom su namijenjena popravku nerazvrstane ceste u Žabjaku prema Stančićima u duljini od gotovo jednog kilometra, a predviđena vrijednost radova je oko 600.000,00 kn. Realizacija ovog projekta je zahvaljujući Ministarstvu olakšana, iako su odobrena sredstva znatno manja od očekivanih što je razumljivo zbog cjelokupne gospodarske situacije uzrokovanje pandemijom korona virusa. Upravo zbog takve gospodarske situacije će biti otežano i namirenje razlike potrebne za zatvaranje financijske konstrukcije ovog projekta iz vlastitih sredstava Općine Rovišće koja su od travnja  u znatnom opadanju u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

 
 
  Vijesti - Sve