Cestogradnja na području Općine Rovišće
07. 06. 2019

Prva polovica ove godine je u znaku cestogradnje na području naše općine. Dovršena je cesta Predavac – Prekobrdo financirana iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj.

Mještani Domankuša i odvojka Zagrebačke ulice u Rovišću su se već duže vremena nadali asfaltu. Prošli tjedan dano obećanje iz Općine Rovišće je ispunjeno i asfaltirane su njihove ulice. Odvojak Zagrebačke ulice uskoro treba dobiti i mrežu javne rasvjete.

Na javni poziv Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, Općina je prijavila projekt modernizacije nerazvrstane ceste Rovišće – Tuk – Žabjak za što je Ministarstvo i odobrilo 300.000,00 kn. U tijeku je provedba nabave za izvođača radova, nakon čega će radovi i krenuti.