Noć muzeja u Rovišću
03. 02. 2020

    U mjestu slavne i bogate prošlosti nije trebalo puno da zaživi ideja o „Noći muzeja“. Već se godinama diljem domovine u muzeje i galerije slijeva rijeka posjetitelja i toj se rijeci priključilo i Rovišće.

    Skroman početak krenuo je u duhu poštovanja i zahvalnosti što su mnogi prepoznali i pozdravili, a kroz izložbeni prostor prošlo je sedamdesetak sudionika svih generacija.

    Uz izložbu slika s brojnih rovišćanskih likovnih radionica, posjetitelji su mogli pogledati nekoliko virtualnih izložbi, online pretraživati stare vojne karte Varaždinskog generalata i Habsburške monarhije, te zaviriti u svijet starih fotografija Rovišća i njegovih stanovnika.

     Dobri i jednostavni naumi na kraju uvijek budu nagrađeni, a mnogi posjetitelji poželjeli su se uključiti u projekt, pa ćemo iduće „Noći muzeja“

Imati i izložbe starih predmeta, alata i eksponata iz doba naših pradjedova.

     Tom mozaičnom formulom „Noći muzeja“ može se s vrlo malo sredstava i puno dobre volje običnih građana skupiti i postići jako puno. Malim mjestima bez muzeja, galerija, knjižnica i dr. kulturnih ustanova nedostaje ovakvih događaja, a na Općini je prepoznati, poticati i podržati projekte na dobrobit svih. Posebno raduje što su se u Noći muzeja zajedno okupili ljudi svih generacija, djeca, umirovljenici, studenti, ljudi zrele dobi i različitih zanimanja,

svi sa jednom mišlju i svatko sa iskrom ljubavi za svoj kraj.

     Mnogi nas događaji iz bogate rovišćanske prošlosti uče da je ovo mjesto uvijek stajalo na nekoj vrsti branika domovine. Ovaj put je to duhovni branik

i naše mjesto na trajnim vrijednostima i neumrlim vrlinama našeg naroda:

radinost, čestitost, toplina i prijateljstvo. Duh doma i put vjere, kakvi god se tamni i svijetli oblaci valjali nad srcem Europe.

      Mjesto koje vidno korača naprijed, koje svoje različitosti i raznorodnosti živi kao istinsko bogatstvo,  još jednom je pokazalo da ovdje ništa lijepo nije teško.

Mnoge bi mu veće i bogatije sredine mogle pozavidjeti na tome.

Vlado Karagić

 
 
  Vijesti - Sve