OBAVIJEST O PROGLAŠENJU PRIRODNE NEPOGODE ZBOG SUŠE
23. 08. 2022

Zbog velike materijalne štete u poljoprivrednoj proizvodnji, osobito na ratarskim i povrtlarskim kulturama te trajnim nasadima i ribnjacima, župan Bjelovarsko-bilogorske županije Marko Marušić donio je u utorak 23. kolovoza Odluku o proglašenju prirodne nepogode zbog suše. Odluka je donesena za područja gradova Čazme, Daruvara, Garešnice i Grubišnog Polja te općina Berek, Dežanovac, Đulovac, Hercegovac, Ivanska, Kapela, Končanica, Nova Rača, Rovišće, Sirač, Štefanje, Velika Trnovitica, Veliki Grđevac i Zrinski Topolovac. Štete se na propisanim obrascima prijavljuju gradskim i općinskim povjerenstvima za procjenu šteta od prirodnih nepogoda, a rok za podnošenje prijava je osam dana od dana donošenja ove Odluke.

Uz obrazac za prijavu koji se nalazi u navedenoj objavi, potrebno je priložiti Zahtjev za potporu za 2022. iz sustava Agronet - List A i List B

Preuzmite dokument:

Obrazac en-p(21.21 KB)