Pomoć školskoj zadruzi “Sa srcem” i donacija 3d olovki
20. 11. 2018

U lipnju, prije samog kraja školske godine, Općinu Rovišće su sa svojim voditeljicama posjetili mali zadrugari, članovi školske zadruge „Sa srcem“.  Načelnik je u sali centra udruga ugostio tridesetak zadrugara koji su predstavili čime se sve bave u zadruzi. Mali zadrugari uvijek prate Općinu na sajmovima te izlažu svoje radove za Dane Općine i na drugim događanjima. Osim toga, svake godine Općina Rovišće povodom božićnih i novogodišnjih blagdana svojim poslovnim partnerima šalje čestitke koje su izradile vrijedne ruke malih zadrugara. Načelnik ih je zbog te uspješne suradnje nagradio sa simboličnim poklonima te častio slasticama i obećao da će im u buduće još više pomagati oko nabave materijala neophodnog za rad, a oni su mu predali lampion koji je njihov rad s jedne od radionica u sklopu Zadruge. Svoje obećanje načelnik nije zaboravio pa je ovih dana posjetio Osnovnu školu Rovišće kako bi mu mali zadrugari pokazali novi prostor u kojem će raditi svoje radove. Općina Rovišće je pomogla u opremanju ovog prostora pa je tako kupila dva ormara u koja će moći spremati svoje radove i materijal za rad, sklopive stolice koje su im zbog skučenog prostora potrebne kako bi ih mogli sklopiti i odložiti da ne zauzimaju puno mjesta, kutije za spremanje te šperploču i pilice koje im je načelnik obećao kad su bili u posjeti Općini. Učiteljica Marija Jakovljević i učenici su bili oduševljeni poklonima i spremno su pokazali kako već rade na božićnim čestitkama za Općinu te se preporučili i za daljnju suradnju s Općinom. Osim što je načelnik poklonio jedan dio namještaja i materijal za učeničku zadrugu, za projektni dan koji se održavao u OŠ Rovišće je učenicima poklonio četiri 3D olovke na zamolbu učiteljice  Ljiljane Antolić. Ova olovka omogućuje stvaranje 3d objekata na način da se plastično punjenje zagrijava pod visokim temperaturama i prelazi u tekuće stanje, a koje u dodiru sa zrakom očvrsne i omogućava stvaranje 3d objekata. Učenici na taj način mogu kreirati  geometrijske likove i tijela sastavljena od geometrijskih likova, a sve s ciljem da nauče matematiku primijeniti u svakodnevici. Općina Rovišće se rado priključuje ovakvim projektima gdje pomaže djeci da upoznaju i nauče koristiti nove tehnologije.

 
 
  Vijesti - Sve