POSJET UČENIKA 3. RAZREDA OŠ ROVIŠĆE NAČELNIKU OPĆINE ROVIŠĆE
20. 06. 2023

Općinu Rovišće danas su posjetili učenici 3. razreda Osnovne škole Rovišće u pratnji svojih učiteljica Melite Pek i Zdenke Štogl te ravnateljice Blanke Klemić. Učenike je dočekao načelnik Općine Rovišće Slavko Prišćan te ih upoznao sa svojim suradnicima i proveo prostorijama Općine. Pružio im je dobrodošlicu i objasnio im ulogu općine u njihovom životu. Govorio je o važnosti lokalne samouprave, njenim zadacima i odgovornostima, te o tome kako se odluke donose na razini općine. Učenici su pažljivo slušali i postavljali pitanja. Sudeći prema pitanjima, itekako su zainteresirani proširiti svoje znanje o radu Općine . Bilo je tu zanimljivih upita kao što su ˝Kako je to biti načelnik?˝ te ˝Kada će biti završena izgradnja tržnice?˝. Kroz razgovor s njima, načelnik nije krio oduševljenje njihovim idejama, znanjem i njihovom informiranošću o svemu što se događa oko nas te zaključio da i odrasli mogu puno toga naučiti od djece. Učenici su nam otkrili da su puno toga o životu u zajednici i o općini naučili iz Prirode i društva za što su zaslužne njihove učiteljice . Načelnika su iznenadili poklonima - kreativnim brošurama Općine Rovišće koje će nam itekako biti inspiracija za izradu novih brošura, a mi smo ih dočekali slatkišima i školskim priborom. Ovaj edukativni i inspirativni posjet omogućio je učenicima da se upoznaju s radom Općine i saznaju više o svom mjestu stanovanja, a i da postanu svjesni važnosti njihovog sudjelovanja u zajednici.

Općinski načelnik zaželio im je puno znanja i sreće u školi, ugodne praznike, a učenici su mu ovaj put uputili poziv da on posjeti njih početkom nove školske godine, što će načelnik zasigurno i učiniti.

 
 
  Vijesti - Sve
Rekonstrukcija prizemlja zgrade Društvenog doma Rovišće
 
Središnji državni ured za šport
Izjava o pristupačnosti
DA - ŽELIM POSAO