Posjeta Općini Prozor - Rama povodom obilježavanja blagdana Male Gospe i Dana Općine Prozor - Rama
09. 09. 2019

Izaslanstvo Općine Rovišće na čelu s načelnikom Slavkom Prišćanom i predsjednikom općinskog vijeća Lukom Markešićem je prisustvovalo svečanom obilježavanju Dana Općine Prozor Rama koje se održalo u petak 6. rujna 2019. Na ovogodišnjem svečanom obilježavanju Dana Općine Rovišće potpisana je Povelja o prijateljskoj suradnji između ove dvije Općine, a u Prozoru je ta suradnja potvrđena. S obzirom da brojni ramljaci žive u Općini Rovišće, sklapanje ove suradnje je bilo pitanje vremena. U svom govoru na svečanom obilježavanju Općine Prozor Rama, načelnik je ponosno istaknuo ramljake koji su prvi stali u obranu domovine i borili se za danas slobodnu Republiku Hrvatsku. Čestitao je Dan Općine Prozor Rama te naveo kako je siguran da će buduća suradnja biti na zajedničko zadovoljstvo uz razmjenu znanja i iskustva.

Osim načelnika i predsjednika vijeća, u Ramu na obilježavanje blagdana Male Gospe su autobusom, ali i osobnim automobilima išli i ramljaci iz Općine Rovišće. Prijevoz autobusom je bio u režiji Općine Rovišće, a nadamo se da će idućih godina broj posjetitelja Rami koji će putovati autobusom biti sve veći.

 
 
  Vijesti - Sve