Obilježavanje 25. godišnjice Općine Rovišće završilo druženjem za mještane
30. 04. 2018
Obilježavanje 25. godišnjice Općine Rovišće završilo druženjem za mještane

Obilježavanje Dana Općine Rovišće završilo je prekrasnim nedjeljnim popodnevom bogatim sadržajem. Sve je počelo u 15 sati u Društvenom domu u Rovišću sa malim multimedijskim kvizom za građanstvo pod nazivom „Rovišćanski vremeplov“ kojeg je osmislio učitelj Vlado Karagić.  Natjecalo se 5 parova, a pitanja su se odnosila na povijest vezanu za Rovišće i bilogorski kraj. Pobjedu u prvom ovakvom kvizu su odnijeli otac i sin Tomislav i Hrvoje Dragić, a načelnik, kad je čestitao pobjednicima, izrazio je želju da ovaj kviz postane tradicija u obilježavanju Dana Općine u narednim godinama.

Obilježavanje 25. godišnjice Općine Rovišće završilo druženjem za mještane

Nakon kviza, u školskom dvorištu je počeo bogati program koji je uključivao zabavne igre poput potezanja užeta i  „kamena s ramena“, a nastupali su mali folkloraši KUD-a Rovišće te Vatrogasna limena glazba Predavac dok je DVD Rovišće izveo pokaznu vatrogasnu vježbu „Gašenje šumskog požara“ . Najjača ekipa ovog druženja je bila ekipa ŠRD „Ribič“ iz Rovišća koja je odnijela pobjedu u potezanju užeta dok je titulu najjačeg čovjeka odnio Antonio Požgaj  koji je pobjedio u igri „Kamena s ramena“.

Obilježavanje 25. godišnjice Općine Rovišće završilo druženjem za mještane Obilježavanje 25. godišnjice Općine Rovišće završilo druženjem za mještane
Obilježavanje 25. godišnjice Općine Rovišće završilo druženjem za mještane

Svaka lovačka udruga i svako ribičko društvo je pripremalo fine paprikaše koji su mještani mogli kušati, dok su Udruge umirovljenika iz Predavca i Rovišća udružile snage i pripremile hrenovke za najmlađe posjetitelje ove manifestacije.

Obilježavanje 25. godišnjice Općine Rovišće završilo druženjem za mještane

Najveće atrakcije za djecu su bili napuhanci gdje je red cijelo vrijeme bio vrlo dugačak te igre sa brentačama koje su bile pun pogodak za ovaj gotovo ljetni dan jer su djeca našla osvježenje polijevajući se vodom.

Obilježavanje 25. godišnjice Općine Rovišće završilo druženjem za mještane

Okupilo se mnoštvo mještana, a do dugo u noć sve okupljene je zabavljao tamburaški sastav „ Barrique“ iz Bjelovara .

 
 
  Vijesti - Sve