UNATOČ UPOZORENJIMA , NEODGOVORNI MJEŠTANI I DALJE PALE VATRU NA OTVORENOM
06. 07. 2022

UNATOČ UPOZORENJIMA , NEODGOVORNI MJEŠTANI I DALJE PALE VATRU NA OTVORENOM

Širenje požara danas u popodnevnim satima je brzom intervencijom članova DVD-a Rovišće, uspješno spriječeno . Trenutak nepažnje i neodgovornosti je umalo imao kobne posljedice jer je vatra zbog brzog širenja skoro došla do kuća u Tuku (Tuk brdo) . Vatrogasci DVD-a Rovišće su u najkraćem vremenu izašli su na teren ,a potom je pristigla i policija.

Protiv osoba koje pale vatru na otvorenom u zabranjenom periodu provest će se prekršajni postupak. Ponovno napominjemo da u razdoblju od 1. lipnja do 30. rujna traje zabrana paljenja na otvorenom (zabrana spaljivanja korova, trave, drugog otpadnog materijala te paljenje i loženje svake otvorene vatre, kao i upotreba tehničkih pomagala ili naprava sa otvorenim plamenom u šumama, u blizini šuma i u svim poljoprivrednim i drugim površinama zbog pojačane opasnosti za nastajanje i brzo širenje požara – napominju iz DVD-a) .

POZIVAMO SVE MJEŠTANE DA SE PONAŠAJU ODGOVORNO KAKO BISMO SPRIJEČILI POŽARE I ZAŠTITILI LJUDSKE ŽIVOTE, IMOVINU I OKOLIŠ

 
 
  Vijesti - Sve