Iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj odobreno milijun eura za “Centar kulture Rovišće”
18. 04. 2018

Obećanja koja je načelnik Slavko Prišćan zajedno sa svojim suradnicma i vijećnicima u Općinskom vijeću Općine Rovišće prošle godine dao za nastavak svog mandata ostvaruju se planiranim tempom. Uspješno su realiziranih brojni projekti poput nogostupa i pješačkih staza, višenamjenskih površina, uređenja domova u naseljima Općine, asfaltiranja cesta, uređenja nerazvrstanih cesta i poljskih puteva i drugi. Nakon odobrenih 1.319.646,41 kuna za asfaltiranje ceste Predavac - Prekobrdo iz Programa ruralnog razvoja provedbe tipa operacije 7.2.2., ovih dana dobili smo potvrdu da su Općini Rovišće za projekt „Centar kulture Rovišće“ odobrena sredstva u iznosu 7.488.000,00 kuna također iz Programa ruralnog razvoja. Općina Rovišće je prošle godine prijavila projekt „Centar kulture Rovišće“ na natječaj za provedbu operacije 7.4.1. „Ulaganje u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu“. Centar kulture biti će smješten u samom centru Rovišća pokraj općinske zgrade, a idejno rješenje obuhvaća veliku multifunkcionalnu dvoranu koja će se moći koristiti za projekcije, izvođenje predstava, priredbi, koncerata, održavanje predavanja i u brojne druge svrhe te nekoliko prostorija koje će biti dane na korištenje Udrugama s područja Općine. Tijekom ove godine provesti će se javna nabava za izvođača radova, a procjenjuje se da će se s radovima krenuti početkom iduće godine.

 
 
  Vijesti - Sve